Naturaalne õunaäädikas on tõhus naturaalne ja antibakteriaalne aine, mis sisaldab palju tähtsaid mineraale ning mikroelemente. Naturaalset õunaäädikat valmistatakse värskete ja orgaaniliselt kasvatatud purustatud õuntest, lubades seejärel neil puidust vaatides käärida erinevate tehnoloogiate puhul isegi kuni 8 kuud. Õige õunaäädika happesus on 5-7, see on maitselt hapukas ja äädikhappe sisaldus jääb 6% kanti.
Õunaäädika head omadused
Sega 1-2 supilusikatäit toorest õunaäädikat klaasitäie sooja veega ja joo viis minutit enne sööki. Maitse parandamiseks võid lisada teelusikatäie mett.
- Õunaäädikas reguleerib mao happelisust ja vähendab refluks haiguse sümptomeid.
- Orgaaniline ja kergelt hägune ning settega õunaäädikas võib aidata immuunsussüsteemil paremini tööd teha ja mõnede inimeste puhul saab sellega vältida näiteks kõhukinnisuse süvenemist.
- Õunaäädikas sisaldab ohtralt kolesterooli alandavat pektiini ning palju erinevaid mineraale, mis on organismi jaoks ideaalses tasakaalus. Eriti tuuakse välja kaaliumi, kuid leidub ka magneesiumi, kaltsiumi, väävlit ning rauda.
- Õunaäädikas aeglustab suhkru eraldamist toidust verre olukorras, kus veresuhkru tase hüppab järsult pärast kõrge süsivesikute sisaldusega toidu söömist.
- Õunasiidriäädika kõige usaldusväärsem eelis on see, et see aitab teil kaalust alla võtta. Siinkohal tuleks tähele panna seda, et õunaäädikas on pelgalt vaid üks tööriistadest. Kaalu langetamine vajab toetamist nii toitumise kui ka aktiivse liikumise poolelt. Tarbides vaid 2 supilusikatäit äädikat igapäevaselt enne suurt sööki 4 nädala jooksul, võib kaal langeda kuni 2kg ühes kuus.
Sega 1osa õunaäädikat 2 osa veega ning kanna probleemsele nahale ja ka peanahale või sega 1osa õunaäädikat ja 8 osa vett juuste loputamiseks.
- Õunaäädikas on naturaalselt antibakteriaalse ja seenevastase omadusega, mis kaotab kõõma põhjustava pärmi ja ennetab uue teket. Õunaäädikas on sama efektiivne nagu ketokonasool või püritioontsink – kaks püha graali, mida kasutatakse kõõmašampoonides. Küll aga on õunaäädikas naha vastu tunduvalt õrnem. Tee 1/2le segu ja masseeri seda peanahale, loputa ja seejärel pese pead nagu tavaliselt.
- Õunaäädikal on ka looduslik põletikuvastane toime, mis rahustab peanahka. Peanaha loomulik pH on nagunii pisut happeline, aga juuksehooldustooted muudavad olukorra veelgi hullemaks. Happeline õunaäädikas aitab pH-d tasakaalustada ja muudab kiharad imepehmeks.
- Nimekiri õunaäädika kasulikest vitamiinidest nahale on üsnagi pikk. Lühidalt öeldes saab seda tõhusalt kasutada toonikuna (üks osa äädikat segatuna kahele osale veele). Soovitatav oleks jätta see segu terveks ööks nahale, sest niiviisi toimides võib see vähendada kortse ja aknet. Samuti võib seda edukalt kasutada rasuse naha puhul, sest õunaäädikas omab ka nahka klaaristavat toimet. Tee 1/2le segu ja kanna vatipadjaga seda probleemsele nahale, loputa. Kui nahk on väga õrn, tee lahjem segu ja tunneta mis Sulle rohkem sobib.
Õunaäädika kasutamise võimalused
- Tervistavates jookides
- Retsept: 1 klaas vett, 1-2spl õunaäädikat, 1tl mett. Joo hommikuti sooja veega või enne suuremat söögikorda.
- Retsept: Shot, hommikune organismi ärataja! 1dl mahla, 1spl jahvatatud kurkumit, 1/4 tl jahvatatud musta pipart, 1tl jahvatatud kaneeli, veidike jahvatatud nelki, 1spl õunaäädikat, 1spl oliiviõli, 1spl värskelt pressitud sidrunimahla. (Koostisained pane kaanega anumasse ja raputa segamiseks.)
- Salatikastmetes
- Baaskaste: 4 osa oliiviõli, 2 osa õunaäädikat või palsamiäädikat, 1 osa mett või mõnd head siirupit, 1 osa tamari kastet või soola maitse järgi. Sega kaste ja kasuta värskete salatite (nt: tomat, kurk, paprika, jääsalat, avokaado, idud) maitsestamiseks.
- Lihtne kaste: 2spl õunaäädikat, 4spl head oliiviõli, pisut soola ja pipart.
- Marinaadides
- Lihale: 2spl õunaäädikat, 2spl oliiviõli, 1spl purustatud ananassi või 1 kiivi, soola ja pipart. Hõõru ca 300gr lihatükk marinaadiga, lase seista ca 1h, küpseta ca 200 kraadiga ahjus kuni liha on valmis.
Algallikas: Home Remedies Web